Якщо людина має смирення, то вона має все — Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)

У своїй проповіді в День пам’яті преподобного Феодосія Печерського Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про святого подвижника, який був сповнений глибокого смирення, чим привертав до себе благодать Божу та любов усіх людей. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ.

Архіпастир нагадав, що навіть коли преподобний Феодосій став ігуменом монастиря, то не гребував жодної роботи та був для братії прикладом “не стільки словом, скільки своїм життям”.

“Люди приходили до монастиря, бажаючи отримати від нього повчання. Бачать чернець підмітає двір, питають: “Де ігумен?”. І бувало так, що він казав: “Це я”, але вони не вірили й продовжували шукати далі, — зазначив Предстоятель. — Його поважали всі люди: і прості, і знатні, і князі — за боголюбне життя, за подвижництво, за боголюбну вдачу”.

Блаженніший владика розповів ще одну історію, яка свідчить про глибоке смирення преподобного Феодосія:
“Преподобний був у князя Ізяслава, було пізно, треба було повертатися до монастиря. Князь дав святому візок, коня, візника. Коли вони від’їхали від палацу, то візник, не знаючи кого він везе, сказав: “Давай ти сядеш на моє місце, а я на твоє”. Коли вони почали під’їжджати до обителі, люди, бачачи прп. Феодосія, зупинялися і низько кланялися йому. Помітивши збентеження візника, преподобний запропонував помінятися. У монастирі вся братія зустрічала ігумена. Візник був дуже збентежений, але прп. Феодосій його заспокоїв. Цю людину нагодували та навіть дали їй подарунки. Цю історію пізніше розповів сам візник”.

“Смирення – це золота риза, яку людина одягає на себе, – продовжив Його Блаженство. — З благодатного золота зшито смирення. Якщо людина має смирення, то вона має все, якщо не має його, то не має нічого. Вона може постити й молитися, але все це безплідно”.

Першосвятитель наголосив, що преподобний Феодосій, маючи смирення, “настільки був сповнений благодаті Христової, що де б він не був, всюди було добре поруч з ним”.

“Нехай Господь, дорогі брати та сестри, допомагає нам зміцнюватися у смиренні, виховувати себе у ньому. Смирення не так просто дається людині, от взяв і став смиренним — треба змиряти свою гординю через молитву, через самодокорення, через терпіння якихось образ від інших. Якщо ми це робимо і змушуємо себе упокорюватися, то поступово наша душа змиряється перед Богом і наповнюється благодаттю — благодаттю, яку всі шукають, але знаходять лише ті, хто стяжає смирення. Нехай Господь допомагає нам, дорогі брати та сестри, трудитися на ниві терпіння і смирення, щоб нас хранила благодать Божа на шляхах нашого земного життя і щоб ми цією благодаттю були принесені в ті селища на Небі, де живуть ангели, всі святі угодники Божі, де сьогодні преподобний Феодосій молиться за нас перед Богом.

Нехай молитвами преподобного Феодосія Господь зберігає та благословить нашу землю. Амінь!”, – побажав Митрополит Онуфрій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *